Уся першая Дзесяціхвілінка матчу прайшла на палове "Будаўніка", воднікі бесперапынна атакавалі, у пары выпадкаў гасцей выратавала толькі штанга, паведамляе прэс-служба ХК "воднікі".

На 15-й хвіліне чарговая атака гаспадароў ўвянчалася поспехам - гол забіў Кірыл Пятроўскі. 27 хвіліна - і пасля розыгрышу вуглавога (падаваў Аляксандр Гаўрылаў) Кірыл зноў дакладны - 2: 0. У першым тайме заўзятары галоў больш не ўбачылі, затое ўжо на 50-й хвіліне Пятроўскі афармляе хет-трык.

З гэтага моманту якія сабраліся на стадыёне "Праца" у Архангельску аматары рускага хакея адчувалі толькі станоўчыя эмоцыі. 57-я хвіліна - гол Дзмітрыя Логінава з перадачы Юрыя Радюшина, 65-я - Кірыл Пятроўскі забівае пяты гол у вароты гасцей (асістэнт - Дзмітрый Лыков), а на 76-й хвіліне ён жа,

пасля розыгрышу вуглавога, забівае свой пяты гол у гэтым матчы. Пасля таго, як другі тайм перайшоў свой экватар, Максіма Юмінаў на варотах "воднікі" змяніў Рыгор Лапін. 80-я хвіліна была адзначаная далёкім ударам Дзмітрыя Лыкава (асістэнт Руслан Галяутдинов), які і павярнуўся 4800-м голам "воднікі" у гісторыі чэмпіянатаў краіны.

На 82-й хвіліне быў дакладны 8-ы нумар "воднікі" Юрый Радюшин, а за 2 хвіліны да канца сустрэчы пасля перадачы Пятроўскага дзявяты неўзаемны гол у вароты гасцей ўбіў Павел Барсукоў.

"Мы не змаглі аказаць годнага супраціву гаспадарам ў другой палове сустрэчы." Воднікі "вельмі моцна дадаў у руху ў другім тайме, і гэтым мне вельмі спадабаўся", - падвёў вынік матчу галоўны трэнер "Будаўніка" Эдуард Бай.

"Мы спрабуем растлумачыць рабятам, што хакей з мячом гэта калектыўны від спорту. На полі павінна быць каманда, а не зборышча гульцоў. Да кагосьці гэта даходзіць раней, да каго-то пазней. Аднак, да па-сапраўднаму добрай гульні нам яшчэ вельмі далёка. Мы сёння паспрабавалі двух маладых гульцоў - Лапіна і Антонава.

У далейшым мы будзем і далей падцягваць да каманды майстроў нашу моладзь, - падвёў вынік матчу галоўны трэнер "воднікі" Алег Батаў.

Свой наступны матч "воднікі" правядзе на родным стадыёне 25 студзені супраць казанскай "Ракеты".